Melvin Flex
 
 
 
 
 Shiko shportënKryej pagesën
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Blog

Si të zgjedh dyshekun perfekt: një guidë me 6 hapa

Dysheku që zgjidhni është shumë i rëndësishëm për cilësinë tuaj të gjumit dhe ju duhet të konsideroni një shumëllojshmëri të gjërave kur blini një të ri. Marrëdhënia e dyshekut me ju është e pavarur nga çmimi ose lloji i materialeve. Nëse ju zgjoheni me dhimbje, atëherë është koha për të investuar ...
Lexo më shumë...

Rëndësia e gjumit

Gjumi përbën një sekuencë kohore të konsiderueshme të jetës tonë. Është po aq i rëndësishëm sa dieta dhe aktiviteti sportiv. Madje statisikat tregojnë se mungesa e gjumit është burimi kryesor i  stresit dhe problemeve shëndetësore. Zakonisht ne kalojmë nëpër katër faza gjumi: 1, 2, 3, dhe REM (...
Lexo më shumë...

Jastëku është burimi i ëndrrave tuaja

Kur është hera e fundit që ke menduar të ndërrosh jastëqet? Nëse përgjigja jote është “u bë kohë”, nuk je i vetmi. Shumica e njerëzve fokusohen vetëm në blerjen e dyshekut. Ata harxhojnë kohë dhe  energji për të zgjedhur një dyshek cilësor por harrojnë se pjesë po aq e rëndësishme e rehatisë sonë ...
Lexo më shumë...

Latex VS Memory Foam: Cila bën për mua?

Dyshekët latex janë përdorur që nga vitet `50 dhe njihen për jetëgjatësinë e tyre më të lartë se çdo dyshek tjetër. Ata njihen edhe për faktin se janë natyralë dhe të shëndetshëm. Nëse je një ambjentalist, patjetër që latex-i është zgjedhja për ty. Nga ana tjetër, memory foam njihet për komfortin, ...
Lexo më shumë...

Nga ka ardhur memory foam?

Para zhvillimit të shtresave dhe dyshekëve memory foam, NASA ishte e para që e përdori këtë material 50 vite më parë. Memory foam u përdor për karriget e astronautëve të fluturimit, në mënyrë për t’i mbrojtur ata nga forcat e fuqishme të gravitetit të përjetuara në uljen e anijes kozmike. Në 1992, ...
Lexo më shumë...

Këshilla për një gjumë të mirë, çdo natë

Nënvlerësimi i nevojës për gjumë të mjaftueshëm është një gabim i madh. Gjumi, sipas studiuesve është më i rëndësishëm për nga nevoja se çdo aktivitet tjetër jetësor që kryen organizmi ynë. Pra është edhe më i rëndësishëm se ushqimi, hidratimi dhe aktiviteti fizik. Ai është i lidhur drejtpërdrejtë ...
Lexo më shumë...

Rreziqet e takimit me një shitës dyshekësh që “i di të gjitha”!

Një shitës i dyshekëve duhet të di gjithçka në lidhje me produktet që ofron. Duhet të ketë informacion në lidhje me kompanitë që i prodhojnë ato dhe materialet përbërëse. Duhet të jetë në gjendje të informojë sa më mirë klientët duke i treguar për çdo dyshek në dyqan dhe të bisedojë me ta në detaje ...
Lexo më shumë...

Pse dyshekët Latex?

Latex prodhohet nga rrëshira e pemës së gomës, Hevea Brasiliensis. Ai njihet si një nga më elastikët dhe përdoret në shumë industri sot në botë. Ky elasticitet është thelbësor sidomos në prodhimin e dyshekëve.  Dyshekët latex njihen për aftësinë e tyre të përkryer të përshtatjes. Ato përqafojnë ...
Lexo më shumë...

Cili është dysheku i duhur për mua?

Shumë njerëz me probleme të shpinës mendojnë se një dyshek shumë i fortë do të ndihmojë për të lehtësuar dhimbjen e tyre. Kjo nuk është e vërtetë. Ajo që ju duhet nuk është një dyshek i fortë, por një dyshek që është mjaft komod për të mbështetur trupin tuaj. Ja se si të vendosni se cili është më i ...
Lexo më shumë...